Kategorie: Wszystkie | Moda | Plotki | Trendy
RSS
czwartek, 16 grudnia 2010
10 kroków w stronę zadbanego obuwia

Łatwo jest kupić obuwie, dużo trudniej się nim cieszyć. By Twój zakup był strzałem w dziesiątkę, warto zastosować się do poniższych dziesięciu rad. A potem możesz się cieszyć każdym krokiem w swoich wymarzonych butach.

1. Sprawdź markę!


Niejednokrotnie nasze oczy przykuwają piękne buty na wystawach sklepowych. Ich wygląd nie zawsze jest adekwatny do ich jakości. Lepiej stawiać na wypróbowane marki, cieszące się renomą. Nie znasz firmy a buty wpadły Ci w oko?

Nie ma sprawy – w Internecie z pewnością znajdziesz mnóstwo opinii na temat produktu!

2. Sprawdź cenę!


Wiadomo – im niższa, tym bardziej zakup kusi. Warto jednak pamiętać, że w większości wypadków podejrzanie niska cena niesie za sobą ryzyko kupienia butów złej jakości, często podróbek solidnych wyrobów znanych firm. Warto się mieć na baczności, ponieważ buty w niżej cenie, do złudzenia podobne do tych markowych zawsze są wykonane z gorszych gatunkowo materiałów: syntetyków w miejsce skór, plastiku w miejsce gumy i sztucznego ocieplacza zamiast futra.

Warto więc zapłacić więcej i cieszyć się komfortem użytkowania przez długi czas.

3. Właściwie dobierz rozmiar!


Cóż z tego, że buty są piękne, skoro cisną? Nigdy nie kupuj za małych butów! Jedyne co w ten sposób można osiągnąć, to bolesność stóp oraz zniekształcenie obuwia.

Zbyt duże buty z kolei mogą być przyczyną licznych, bolesnych otarć.

Warto przy doborze rozmiaru obuwia posłuchać rad doświadczonego sprzedawcy.

4. Dobieraj produkt odpowiedni dla danych warunków atmosferycznych!


Nawet najpiękniejsze, najbardziej solidne i markowe espadryle polegną w zderzeniu z nadmierną wilgocią.

Nawet najdroższe kalosze na świecie nie ogrzeją stóp przy trzydziestostopniowym mrozie. Co więcej, jest duże prawdopodobieństwo, że popękają.

Najlepiej zaimpregnowane Emu z pewnością przemiękną, gdy będziemy w nich brodzić w kałużach.

By uniknąć przykrych niespodzianek kieruj się zasadami zdrowego rozsądku.

5. Dostosuj rodzaj obuwia do swojej codziennej aktywności!


Jeśli chcesz czerpać zadowolenie z użytkowania swoich butów, to przed ich zakupem pomyśl, w jakich sytuacjach muszą się sprawdzić.

Zupełnie innych butów potrzebujemy, gdy przemieszczamy się samochodem po ulicach dużych miast a co innego sprawdzi się, gdy podróżujemy środkami komunikacji miejskiej, lub wędrujemy codziennie po leśnych drogach, wystawieni na kaprysy aury.

6. Pielęgnuj swoje buty!

Kupując buty warto zapytać sprzedawcę o środki pielęgnacyjne, które pozwolą lepiej chronić nasze buty. W zależności od ich właściwości, warto się wyposażyć w impregnaty, pasty do butów, odżywki i środki konserwujące.

Ich oferta na naszym rynku jest ogromna i z pewnością każde buty można odpowiednio zabezpieczyć.

7. Stosuj prawidła!


Zapomniane słowo i zapomniany przedmiot.

A niesłusznie!

Szczególnie buty z wysokimi cholewkami wymagają odpowiedniego traktowania. Rzucone w kąt, pozbawione możliwości pionowego oczekiwania na ich użycie, tracą fason, łatwo się deformują i zaginają. Dodatkowo, jeśli buty są zamoczone, to w miejscach zagięć mogą się tworzyć przebarwienia.

8. Zabezpiecz na przyszły sezon!

Kozaki po zimie należy wyczyścić (łącznie z podeszwą) i przygotować na dłuższy okres spoczynku. Z pewnością nie mogą zostać na nich zacieki soli, które niezależnie od rodzaju materiału, z którego buty zostały wykonane spowodują trwałe uszkodzenia.

Na tej samej zasadzie, odłożone do szafy przed latem kalosze wymagają czyszczenia, odżywek i przechowywania w suchym miejscu.

9. Zobacz jak chodzisz i jak wyglądają fleki w Twoich butach!

Nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale większość z nas ma nieprawidłową postawę, co przekłada się na tempo zużywania obuwia. Wynika to z tego, że dla każdego człowieka środek ciężkości inaczej się rozkłada na podeszwie butów. Najbardziej podatny na nasz ciężki chód jest obcas. Warto co jakiś czas obejrzeć fleki i jeśli są zdarte, to wymienić je za niewielkie pieniądze u szewca. To znacznie przedłuży żywotność naszych butów.

10. Dbaj o higienę stóp!


Nawet najpiękniejsze buty nie oprą się niewłaściwemu traktowaniu i z pewnością nabiorą niemiłych woni, jeśli nie będziemy dbać o nasze stopy.

Skarpety powinny być najwyższej jakości, do większości butów z czystej bawełny.

Warto zauważyć, że do butów wykonanych gore-texu z membraną niezbędne są skarpety typu cool max, które nie przyjmują wilgoci, więc zdecydowanie nie zwykłe bawełniane.

Ponownie – warto się zdać na swój zdrowy rozsądek podparty wiedzą sprzedawcy.

Powyższe dziesięć porad pozwoli na dobór obuwia i użytkowanie go przez długi czas. Czego Wam i sobie życzę.

środa, 01 grudnia 2010
U.S POLO ASSN - PONAD 100 lat TRADYCJI.

U.S. POLO ASSN. – PONAD 100 LAT TRADYCJI.

Pamiętacie naszych sportowców sprzed lat? Tak, piję do niezapomnianych sław, takich jak osławiony Boniek i reszta naszych orłów, które przez długi czas wyznaczały azymut naszej dumy narodowej. Gdyby ktoś onegdaj wpadł na to, by w porozumieniu z naszym PZPN stworzyć unikalną kolekcję ubrań i obuwia pod ich szyldem, to zapewne naród rzuciłby się do entuzjastycznych zakupów a nasza reprezentacja zarobiłaby krocie.

No cóż, czego nie wymyśliliśmy nad Wisłą, to Amerykanie znakomicie wykorzystali u siebie. Co, jak co, ale nieomal nieznany u nas sport, czyli POLO, u nich święci triumfy i możemy się tylko domyślać, że to utajony sposób na wyrażenie nieartykułowanej, ale jednak na co dzień obecnej estymy wobec deszczowego kraju Jej Królewskiej Mości Elżbiety II.

Myśmy nigdy takowej estymy wobec bratnich narodów nie mieli, o czym dobitnie świadczy osławiony gest Kozakiewicza, ale Amerykanie, pospiesznie adoptując narodowy sport Brytyjczyków, uczynili z niego kolejny produkt komercyjny i z powodzeniem eksploatują go na wielu płaszczyznach i to od 1890 roku.

Tak, właśnie wtedy powstało Amerykańskie Stowarzyszenie Polo i prawdopodobnie wtedy, równolegle z klubem wybrańców narodziła się idea marki U.S POLO ASSN.

I trzeba przyznać, że to się twórcom w 100% udało. Sport, sportem, ale produkty firmy świetnie się wkomponowały w amerykański rynek mody i w krótkim czasie podbiły rynki na innych kontynentach. Dzisiaj oferują niezliczone i nieprzebrane ilości topowych produktów, z których oczywiście nas najbardziej interesują buty.

Tegoroczna kolekcja jak najbardziej wpisuje się w obecne kanony mody. Możemy wybierać w kozakach i kaloszach. I uwierzcie, buty są tak wspaniale wykonane, że nie ma się do czego przyczepić. Zapraszamy do naszych salonów!


http://www.schaffashoes.plhttp://www.schaffashoes.pl

A teraz garść ciekawostek ze świata POLO:

- Konie i ludzie są tak blisko siebie, że mogą prowadzić konwersację (to wiadomość z oficjalnej strony, więc nie mam pewności, czy mają gadać konie, czy ludzie ;))

- Liga kobieca rządzi się dokładnie tymi samymi zasadami i nie ma tu taryfy ulgowej

- Nawet leworęczni gracze muszą trzymać kij w prawej dłoni

- Wielu graczy wywodzi się ze środowisk kowbojskich

- Jeśli piłka rozpadnie się w trakcie gry, wówczas gracze mogą kontynuować rozgrywkę używając największego kawałka zniszczonej piłki.

Trochę to egzotyczne, więc osobiście wracam do lokalnych rozgrywek piłkarskich, ale buty U.S. POLO będą mi w tym towarzyszyć. Są piękne!

A na deser hymn Legii, a co!


http://www.youtube.com/watch?v=ePNUSmH3dMI