Blog > Komentarze do wpisu
Melissa Plastic Dreams. Plastic is fantastic!

Brazylijska firma Melissa już od ponad 25 lat tworzy plastikowe dzieła sztuki konsekwentnie trzymając się swojej dewizy, że Plastic is Fantastic. W tym czasie dla firmy tworzyli znamienici projektanci, tacy jak Vivienne Westwood, bracia Campana, Jean Paul Gaultier, czy choćby Judy Blame. Firma wydaje również czasopismo Plastic Dreams uznawane w branży obuwniczej za opiniotwórcze.

Przez lata modele butów Melissa zmieniały się, stawały się coraz bardziej przyjazne dla stóp, ale jedna rzecz od samego początku się nie zmieniła: wszystkie buty, bez wyjątku trwale pachną gumą do żucia.

Melissa

Buty dziecięce Melissa. Model z 1979 roku


Zaproszenie do współpracy światowego formatu projektantów było medialnym strzałem w dziesiątkę. Wielu z nich, uwiedzionych kolorowym światem butów, które są jednym ze sztandarowych, ekologicznych (o czym za chwilę) produktów brazylijskich z radością puściło wodze fantazji. A efekt i sukces był oszałamiający.

Melissa Melissa

Jean Paul Gaultier i zaprojektowane przez niego buty Melissa.


Melissamelissa

Vivienne Westwood i buty damskie Melissa Smoke jej autorstwa.MelissaMelissa

Fernando i Humberto Campana - twórcy balerinek uznanych za doskonałość roku 2010.


Melissa

Melissa Amazonista - balerinki braci Campana z tegoroczniej kolekcji.


Współpraca ze znamienitymi projektantami to nie wszystko. Na przestrzeni ostatnich lat właściwie każda kampania reklamowa Melissy jest światowej klasy eventem. Kompania nie ma sobie równych w tworzeniu alternatywnej rzeczywistości pełnej kolorów, dźwięków i odniesień do natury, które oszałamiają i sprawiają, że na plastikowe dzieła sztuki każdy człowiek patrzy zupełnie inaczej.


Melissa

Melissa

Melissa


I obiecany komentarz odnośnie ekologicznego wymiaru butów Melissa. Każda para została wykonana z biodegradowalnego tworzywa a dodatkowo firma przetwarza 100% swoich odpadów i reklamuje się jako wysoce etyczna firma dbająca o środowisko naturalne a także o swoich pracowników.

Pozostając w świecie kolorowej bajki obejrzyjcie to zdjęcie. Nawet lalki Barbie noszą dzisiaj buty Melissa. To bezwzględny Must Have nadchodzących sezonów.


Melissa

Barbie w miniaturowych butach Melissa Patchuli Red, oczywiście do nabycia w Schaffashoes.

Melissa

Zapraszamy do Schaffashoes!

poniedziałek, 14 marca 2011, schaffa-caffe

Polecane wpisy