Blog > Komentarze do wpisu
Zimowe Przygotowania Czas Zacząć!

Zima za pasem, więc najwyższy czas pomyśleć o odpowiednich strojach, które się sprawdzą podczas trzaskających mrozów.

Doniesienia synoptyków raczej nie pozostawiają wątpliwości: tegoroczna zima będzie długa, mroźna i śnieżna. Niektórzy z pogodowych ekspertów wróżą gwałtowne ochłodzenie klimatu w ciągu najbliższych trzydziestu lat, ci bardziej radykalni w poglądach krzyczą o zaniknięciu ciepłego prądu zatokowego, co w efekcie ma wyziębić Europę, pokryć ją warstwą lodu i zapoczątkować małą epokę lodowcową. Nawet jeśli uwierzymy tym ostrożnym prognostykom, to i tak wyłania się z szumu informacji obraz Polski skutej lodem przez kilka najbliższych miesięcy. Podobno pierwsze opady śniegu pojawią się już w drugiej połowie października a w listopadzie czekają nas temperatury dochodzące nawet do – 30 stopni. Warto więc się odpowiednio przygotować.

Na szczęście moda i trendy nadchodzącej zimy znakomicie harmonizują z lodowatymi prognozami pogodowymi. Na topie są grube, długie i sięgające nawet do połowy ud swetry. To bardzo dobra informacja dla tych z nas, które kiedyś, wiedzione modowymi nakazami biegały w środku stycznia w seterkach odkrywających pępek. To na szczęście już przeszłość. Na tę zimę zaopatrzmy się w długie swetry z miękkich, szlachetnych włóczek i połączmy je z grubymi legginsami, czy rurkami.

Wyjątkowo piękne są swetry w naturalnych kolorach, szczególnie szary jest aktualnie na topie. Nie zaszkodzi warkoczowy ścieg i wykończenie swetrów futerkiem w dobranym odpowiednio kolorze. Powyższy zestaw aż się prosi o połączenie z wyjątkowymi butami. Tu również moda okazuje się pobłażliwa dla swoich wyznawczyń: zimowe buty muszą być ciepłe, solidne, długie i fajnie się komponować z wąskimi spodniami.

Tak jak niedawno z lasu na salony wdarły się szturmem kalosze, tak za chwilę ze stoków narciarskich wywędrują na ulice miast śniegowce. Te ostatnie są absolutnym hitem nadchodzącej zimy! Taką modę zdecydowanie warto propagować. Śniegowce, sprawdzone w dość ekstremalnych warunkach górskich, z pewnością sprawdzą się także w miastach. Założeniem ich konstrukcji jest nieprzemakalność, maksymalne ogrzewanie stóp, wygoda i szybkość zakładania. Te właśnie cechy, bardzo ważne podczas „przesiadania się” z butów narciarskich po ostatnim zjeździe równie ważne są też w codziennym użytkowaniu. Do tego, co warto zauważyć, najnowsze, tegoroczne śniegowce są zwyczajnie ładne.

Warto polecić na przykład model Aspen zaprojektowany przez geniuszy od Tommy’ego Hilfigera. Nie dość, że są bardzo ciepłe, wyśmienicie układają się do stopy, to wyglądają świetnie! Ich niewątpliwym atutem jest także doskonale wyprofilowana podeszwa zapewniającą maksymalną przyczepność do podłoża.


Śniegowce Aspen Khaki Brown ASPEN 1 KHAKI BROWN / DARK BROWN

Warto też podkreślić, że buty są nieprzemakalne, co na pewno docenicie podczas roztopów, które nas niewątpliwie czekają po śnieżnej zimie.

A znacie firmę Bart’s? Ich kolekcja tegorocznych śniegowców to totalny strzał w dziesiątkę!

Mnie osobiście zachwyciły te:

Bart's fur Boots Quilted White

I drugi wariant kolorystyczny:


Bart's fur Boots Quilted Black

Zwróćcie uwagę na grubą podeszwę, zabezpieczenie boków butów i gruby niezawodny ortalion, z którego wykonano cholewki. Do tego ściągacze na samej górze i wyjątkowo miękka i przyjazna dla stopy wyściółka wnętrza butów. Tu koniecznie należy dodać, że tegoroczna kolekcja Bart’s pozwoli Wam dobrać do owych śniegowców bardzo ciepłe i wyjątkowo twarzowe czapki – pilotki wykonane z tych samych materiałów i ozdobione identycznym w kolorze futerkiem!

Dla osób z fantazją i zamiłowaniem do oryginalnych wzorów mam coś więcej:
I to oczywiście nie wszystko, ponieważ wzorów jest więcej i naprawdę ciężko zdecydować, który z nich jest najładniejszy. Jedno jest pewne: z takimi butami nawet najgorsza zima nam nie straszna!

Oczywiście nie muszę mówić, że wszystkie te śniegowce są do nabycia w salonach Schaffashoes


piątek, 15 października 2010, schaffa-caffe

Polecane wpisy