Blog > Komentarze do wpisu
Kolory wiosny – czyli moda na pastele

Wkraczając w sezon wiosenny, z ulgą zrzucamy ciężkie i ciemne płaszcze. Żegnamy się z kozakami i z kożuszkiem. Pozytywne samopoczucie łaknie wiosennych trendów. Chcemy ubierać się tak, jak się czujemy, czyli w barwy pełne wewnętrznej energii, pomału budzące się do życia, w kolory, których tak bardzo brakowało nam na tle zdecydowanych, nasyconych barw zimy. Utożsamiamy się z przyrodą, która właśnie teraz odżywa, kokietując wszystkich i wszystko naokoło. Wybieramy delikatne pudrowe róże, kremowe beże, przygaszone i matowe odcienie, oraz nieśmiało nasycone kolory. Wiosną 2010 roku niewątpliwie władzę przejmują kolory: żółty, błękitny, blady róż, łosoś i seledyn.

Pastele niczym świeżo rozkwitające rośliny pokazują swoją delikatną, i pozytywną naturę [było odsłonę]. Często łączone są z kwiatowymi i roślinnymi wzorami. Bardzo popularnym motywem na wybiegach są kolorowe motyle. Pastele mają to do siebie, że są praktyczne. Mimo że często kojarzone są z „grzeczną” odzieżą, która określana jest jako słodka, to producenci coraz częściej proponują je w bardziej wyszukanych odsłonach. Pastele dzisiaj można zarówno wybierać w obrębie klasycznych, jak również bardziej ekstrawaganckich krojów. Jako elementy je uzupełniające poleca się perełki, czy satynowe akcenty: kokardki, wstążeczki.

W pastelach świeżo i wiosennie będzie się prezentować zarówno blondynka, jak i brunetka. Mimo że przyjęło się, że pastele są dobre tylko dla tej pierwszej, to umiejętne łączenie poszczególnych barw sprawia, że również pani o ciemnych włosach ma pod względem wyboru pasteli duże pole do popisu. Zasada jest taka: brunetki powinny łączyć pastele, sięgając po jakiś zdecydowany akcent. Mogą być to buty, pasek, torebka, czy apaszka. Ważne, by skontrastować efekt rozmycia. Dobrym sposobem jest łączenie pozornie wykluczających się stylów.

Po pastele zdecydowanie powinna sięgnąć również osoba o rudym kolorze włosów. To podkreśli alabastrowy kolor cery. Połączenie intensywnej barwy włosów z rozmytymi pastelami daje zjawiskowy efekt kobiety trochę nie z tego świata!

 

 

 

wtorek, 30 marca 2010, schaffa-caffe

Polecane wpisy